Sabit Ortodontik Tedavi

Dişlerin üzerine yapıştırılan, braket adı verilen aparatlar ile uygulanan bir ortodontik tedavi şeklidir. Braketlerin metal veya şeffaf seçenekleri vardır ve hasta tarafından çıkarılamazlar.
detaylı bilgi

Kişiye Özel Gülüş Tasarımı

Her bireyin diş, diş eti ve dudak yapısı kendine özgü olduğu için gülüş tasarımı da tamamen kişinin mevcut verilerini temel alarak kişiye özel yapılan bir uygulamadır.
detaylı bilgi

Lamina Kaplama

Dişlerin üzerine 0.3 -0.5 mm kalınlığında yapıştırılan ince protezlerdir. Genellikle diş üzerinde ön işlem yapılır. Bazen de(küçük dişlerde) diş üzerine işlem yapılmadan uygulanmaktadır. Gülüş tasarımı çoğunlukla lamina uygulaması ile yapılır.
detaylı bilgi

Zirkonyum Kaplama

Madde kaybı, kırık , aşırı renklenme ve eski protezler sebebi ile kesilmiş dişlerin kayıp dokusunu karşılamak için dişi çepeçevre saran kaplamalardır. Zirkonyum kaplamanın alt tabakasını oluşturur.
detaylı bilgi

İmplant Tedavisi

Eksik diş veya dişlerin yerine, doğal diş fonksiyonunu elde etmek amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş köküdür. İmplantın çeneye yerleştirilmesinin ardından üzerine ihtiyaca göre kuron, köprü, hareketli ya da sabit protez yapılabilir.
detaylı bilgi

Bonding Uygulaması

Günümüzde en çok uygulanan koruyucu estetik diş hekimliği işlemlerinden biridir. ’’bonding’’ dişin rengini, şeklini değiştirmek, dişi büyütmek ya da bir kusurunu tedavi etmek amacıyla dişe yapılan özel yapıştırıcı sistemlerle yapılan ilavelerdir.
detaylı bilgi

20 Yaş ve Gömük Diş Çekimleri

20lik dişler ağızın en gerisinde 17/22 yaş arasında ağızda en son çıkan dişlerdir. Bu yaşlarda normal dişler gibi 3. Büyük azı dişi olarak ağız içinde konumlanabilir ve kullanılabilir.
detaylı bilgi

Kanal Tedavisi

Travma sonucu kırılan dişlerde veya aşırı çürümüş dişlerde hasarın dişin merkezindeki pulma odasına ulaşması sonucu diş enfekte olur. Kişi bunu çoğunlukla ağrı olarak hisseder.
detaylı bilgi

Çocuk Diş Hekimliği

Çocuğun koltukta güvenerek oturmasını sağlamak, Hayatı boyunca unutamayacağı bir korkuya sebep olmamak, Merak edilen konuları açıklamak, Yapılacakları dürüstçe ama bazı ayrıntıları atlayarak anlatmak, Asla çocuğu kandırmamak!!!
detaylı bilgi