Çocuk Diş Hekimliği

Çocuğun koltukta güvenerek oturmasını sağlamak, Hayatı boyunca unutamayacağı bir korkuya sebep olmamak, Merak edilen konuları açıklamak, Yapılacakları dürüstçe ama bazı ayrıntıları atlayarak anlatmak, Asla çocuğu kandırmamak!!!
Yapılacak işlemi annesi veya babası için değil, kendisi için yapması gerektiğini fark ettirmek, Korkabilir ama cesur olmaya teşfik etmek, Deneyimlemesine cesaret vermek, Tedavi boyunca beden dilini gözlemlemek, Yorulabileceğini göz önünde bulundurmak, Sıkılmaması için işlem sırasında bazı hikayeler anlatmak,
Ve bunları sağladıktan sonra yapılacak işlemler, yetişkinlerde yaptığımız işlemlere benzerdir. Çoğu kullanılan aletler aynıdır. Bazı malzemeler süt dişlerine uyumlu olarak değişkenlik gösterebilir.

Süt dişleri tedavi edilmeli mi? Zaten düşmeyecek mi?
Ortalama 6/13 yaş aralığında süt dişleri sıra ile yerlerini daimi dişlere bırakmaya başlar. Yani 13 yaşına kadar aktif kullanılan süt dişleri vardır. 0-13 yaş büyümenin gelişmenin en önemli olduğu ,Dolayısı ile doğru beslenmenin en önemli olduğu yıllardır. Bunu dışında vücutta oluşabilecek enfeksiyon odaklarını istemediğimiz bir süreçtir. Sonuç olarak süt dişleri doğal olarak daimi dişler ile yer değiştirene kadar ağız içinde kalmalı ve fonksiyonunu yerine getirmelidir. Bu süreçte olabilecek bir hasar da giderilmelidir.

Randevu Al

Uygulamalar

Sorunuz mu Var? Lütfen Bizi Arayın!

0216 577 33 90

001 234 56 78

Have any questions?
Call us now!

Randevu Al!

Kliniğimizden randevu talebinde bulunmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz. Kısa sürede bilgilendirileceksiniz. Teşekkürler.

Gönder!