Lamina Kaplama (Yaprak Protez)

Dişlerin üzerine 0.3 -0.5 mm kalınlığında yapıştırılan ince protezlerdir. Genellikle diş üzerinde ön işlem yapılır . Bazen de(küçük dişlerde) diş üzerine işlem yapılmadan uygulanmaktadır.. Gülüş tasarımı çoğunlukla lamina uygulaması ile yapılır.

Randevu Al

Sıkça Sorulan Sorular

Laminate tedavisi hangi durumlarda Yapılır?

Lamina kaplamalar , renk değişikliklerinin giderilmesi ve belli bir dereceye kadar olan çapraşıklıklarda ortodontik tedaviye alternatif olarak uygulanabilir.  şekil düzeltilmesi amacıyla yapılabilirler. Bunun dışında ayrık dişlerin büyütülerek birleştirilmesi, kalıtsal yapı bozukluklarının giderilmesi, travma ile kırılmış veya aşınmış dişlerin restorasyonu için hem doğal hem çok daha estetik mükemmel bir çözümdür.

Laminate tedavinin klinik uygulama aşamaları kısaca nedir?

Öncelikle dişiniz işleme hazırlanır, üzerindeki artıklar temizlenir. Ardından dişinizin tam bir kopyasını elde etmek için ölçü alınır. Porselen malzemeden dişinize yapıştırılacak olan tabaka hazırlanır. Son olarak da, adeziv sistemlerde (bonding) olduğu gibi, laminatlar da mevcut dişin yüzeyine rezinle (yapıştırıcı bir ara madde) bağlantı sağlanır. Bu bağlantı en güçlü ve güvenli yapıştırma tekniğidir.

Laminate Veneer'in avantajları nelerdir?

Çürük, aşınma, kırık veya yapısal anomalilerden dolayı, kendinizden emin bir şekilde gülümseyemediğiniz durumlarda dişlerinize bu metotla doğal bir güzellik kazandırmak mümkündür.

– LAmina uygulaması ile dişler üzerinde MİNİMAL bir müdahale ile çok kısa sürede sağlıklı ve doğal bir görünüş elde edilir. Hem diş dokusunun korunmuş olması, hem de en başarılı estetik sonucu veriyor olması laminanın diğer yöntemlere üstünlüğüdür.

Lamina kaplama hangi malzemeden yapılır?

Zamanla aşınma, renklenme olmayan en sağlam ve estetiği uzun yıllar koruyan Seramik (porselen/ empress/felspatik )malzemeden yapılır.
– Tedavinin laboratuvar aşaması sadece 3-4 gündür. Ancak gülümseme tasarımında bu süre
sonunda dudaklarınızın yeni görünümünüze uyum sağlaması 3-4 haftayı bulabiliyor.
Lamina,Porselen yüzeyleri son derece pürüzsüz olacağı için sigara ve benzeri sebeplerden kaynaklanan- lekelenmeleri ve diş taşı oluşumlarını minimuma indirir.
Kahve, çay, sigara gibi dış etkenlerle renk değiştirmez.

Lamina kaplamaya karar vermeden ÖNCE;
-Görünümünden memnun olmadığınız dişlerinizin bir kopyası elde edilerek üzerinde bir tasarım
Yapılır. Yani dişlerinize hiç bir müdahelede bulunmadan önce dişlerinizde oluşturulacak
Değişiklik yapılan tasarıma uygun (maket diş diyebiliriz) bir şekilde, direk dişler üzerinde size gösterilir ve beğeninize sunulur.

Aradığınız cevabı bulamadınız mı?

Sorularınızı bize iletmeniz bizi memnun eder, lütfen aşağıdaki formu doldurarak sorunuzu bize iletiniz.

Submit question!

Sorunuz mu Var? Lütfen Bizi Arayın!

0216 577 33 90

001 234 56 78

Have any questions?
Call us now!

Randevu Al!

Kliniğimizden randevu talebinde bulunmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz. Kısa sürede bilgilendirileceksiniz. Teşekkürler.

Gönder!